До нас, на Броварщину


Перше Травня

На лівому березі Трубежа, поруч із лісом, що має традиційну вже назву Гаї, на південь від Русанова розташувалося невелике село Перше Травня. Це колишній русанівський колгосп імені Першого Травня.

Місцеві жителі називають його просто Травень, бо в травні на тутешніх лугах буяє оксамитове різнотрав’я.
Травень розкидав свої хати і городи на березі трубізької заплави біля заплавної річечки Коліно і лісової В’юнки.
Серед болотистої місцевості трапляються невеликі підвищення, покриті листяним лісом – Маркуцина, Різникова. Івашкова гори, Масієнків гай. Болота – Оврамівське, Курінька, Бурносове.

Поруч із селом-хутором Травнем урочище Двірець – два насипи, два ліски. За переказом, у глибоку давнину там були переправа і брід через Сагу й Трубі ж. Древній брід був тут ще недавно, в сорокових роках нашого століття. На цей брід і відходили радянські війська 1941 р.

У столипінську реформу в урочищі Двірець стояло поселення з п’яти хат. На старих картах показано тут винокурний завод і поселення під назвою Селище. Перед війною всіх, хто жив у Двірці, переселили в хутір Травень. Колгосп імені Першого Травня організувався ще в 1928 р. Головою його був Федір Вірич.

У роки після Другої світової війни на околиці села, в лісі, функціонував піонерський табір. Ліс підступає тут впритул до хутора.

За матеріалами: Гузій Володимир. Золота очеретина: Броварщина. Історико-краєзнавчі нариси. – Броварі, 1997.

Comments are closed.

444